Nawet zdrowy człowiek potrafi zgubić w trakcie doby 100 - 200 włosów. Jeśli jednak liczba przekracza standard trzeba zastanowić się, jaka może być tego przyczyna. Powodów okazuje się być sporo. Zaczynając od braku w organizmie składników odżywczych i witamin, złą pielęgnację i nadmierne obciążanie włosów, po poważne choroby wymagające precyzyjnych badań. Lekarz musi zdiagnozować problem i dobrać właściwe terapie.

Przy związanych z porami roku dysfunkcjach z wypadaniem włosów mogą sprawdzić się także własnej roboty, stosowane od lat metody przywracające włosom piękno.

Przede wszystkim trzeba wyrównać poziom żelaza i selenu.

Właściwa dieta i produkty spożywane na co dzień mogą nie być wystarczające.

Warto wspomagać się będącymi w obrocie suplementami mobilizującymi cebulki włosów (z wyciągiem ze skrzypu polnego, pokrzywy, rzepy albo tabletki z witaminą H).

Od wieków działa maska z żółtka i nafty, ograniczająca wypadaniu włosów.

Oczywiście należy wystrzegać się częstego suszenia, prostowania i farbowania włosów. Potrzebne jest również ich odpowiednie nawilżanie. Mnóstwo kobiet i mężczyzn korzysta z dostępnych w sklepach kapsułek, specyfików przeciw łysieniu. Popularna staje się mezoterapia skóry głowy, przyspieszająca rozwój i porost włosów i utrzymująca skórę głowy w należytym stanie. Należy zaznaczyć, że owe metody mogą okazać się skuteczne w odniesieniu do mniej zaawansowanych nieprawidłowości. Gdy kłopot nie znika należy omówić go ze specjalistą, zrobić wstępne badania krwi. Trafna diagnoza umożliwi dobrać skuteczną terapię.

Warto pamiętać również o przeciwdziałaniu. Tylko wtedy możliwe będzie osiągnięcie celu i zapobieganie wznowie kłopotów..
Więcej informacji znajdziesz tutaj:: causas de caida de cabello en mujeres jovenes

<< Poprzedni
Następny >>