Kości oraz stawy bez ustanku narażone są na działanie licznych składników, które zagrażają ich dobremu funkcjonowaniu.

Należałoby pamiętać, że do takich zaliczają się między innymi niewłaściwa dieta, nieobecność aktywności fizycznej, a nawet nadwaga.

Istnieją również uwarunkowania genetyczne, na które człowiek niestety nie ma wpływu.

Jeśli w rodzinie wcześniej występowały choroby stawów i kości, inaczej na przykład reumatyzm to warto czujnie obserwować swoje ciało ludzkie. Oto parę wskazówek, jakie wspomogą zachować zdrowe stawy i kości przez długie lata. Żywienie i aktywność to za mało.

Potwierdzają to eksperci, którzy od lat prowadzą obserwacje społeczeństwa i całkowicie wiedzą, że popełniają oni znacznie więcej, równie istotnych błędów. Ich badania dowiodły, że do szablonowych dla stawów i kości dolegliwości prowadzi także brak suplementacji, konsultacji lekarskich, regularnych badań i niewłaściwe obuwie. Dla kości niezmiernie ważny jest wapń a jak się okazuje w codziennych nawykach żywieniowych wielu rodaków go brakuje. Bez wątpienia dostarczamy go do organizmu z nabiałem. Ci, którzy nie mogą włączyć go w własną dietę z powodu alergii żywnościowych powinni sięgać po syntetyczne suplementy diety..
Więcej informacji: na stawy 4flex