Na rynku funkcjonuje kilka rodzajów projektantów, u jakich można zamawiać projekty domów. Są to biura projektowe, albo funkcjonujący samodzielnie specjaliści. Niezależnie od tego, na którą z opcji się zdecydujemy, powinno się wybrać w taki sposób, abyśmy otrzymali kompleksową i profesjonalną obsługę od doświadczonych ludzi. Mnóstwo jest przykładów na to, jak ludzie szukając oszczędności wybrali ofertę amatorów, którzy dopiero szkolili się z projektowania. Uzyskiwali takim sposobem konkurencyjną cenę zlecenia, która jednak nie szła w parze z jakością.

Wychodzi na to że korzystanie z najtańszych cen może niejednokrotnie  zakończyć się frustracją i stratą tych, również stosunkowo niedużych kwot.

Warte  rozważenia są zazwyczaj biura architektoniczne, również te, w jakich zatrudniona jest  mała liczba osób, w miejsce wolnych  strzelców.

Te osoby oferują najczęściej o wiele mniejszy wachlarz usług od biur projektowych.

Biura proponują często dodatkowe usługi a także przydatne  usługi, niektóre łączą od razu usługi projektowe z budową, oferując  ukończenie zaprojektowanego samodzielnie domu właściwie do końca, oferując pewność na profesjonalne podejście do pracy. Nim jednak postawimy na korzystanie z propozycji danego biura, w każdym przypadku lepiej jest pójść tam porozmawiać i przekazać swe oczekiwania co do zleconej pracy. Przez to dwie strony posiadają wiedzę na temat obopólnych oczekiwań, prawdopodobne jest też bardziej profesjonalne przygotowanie oferty. W trakcie dyskusji z pracownikami ujawnia się też, czy współpracujemy z prawdziwym fachowcem, jaki w istocie orientuje się w swojej pracy, czy da się zauważyć zaangażowanie.

Może okazać się, że ktoś, kto w czasie krótkiego kontaktu telefonicznego robił wrażenie jako warty uwagi, w sytuacji na żywo może wzbudzić już nasze wątpliwości.

W takiej sytuacji  dobrze jest jednak zmienić biuro.

Jest sporo przedsiębiorstw tworzących projekty domów i z pewnością po jakimś czasie uda się znaleźć taką, z której usług będziemy zupełnie usatysfakcjonowani.

Uważajmy jedynie przy podpisywaniu umów – zawsze musimy starannie rozpatrzyć każdy jej punkt..