W przeszłości nie miało się problemu z tym, co podarować bliskiej parze z okazji ślubu. Jasne było, że kupuje się upominki przede wszystkim funkcjonalne, które miały przydać się nowożeńcom w wspólnym życiu, kiedy razem zamieszkają, a więc wybierało się urządzenia AGD i podobne przydatne przedmioty.

Współcześnie jednak zwykle mieszka się ze sobą przed ślubem i młodzi mają już tego rodzaju przedmioty, więc ich wręczanie jest rzadkością, chyba że chodzi o upominki bardziej praktyczne, rzeczy, których nigdy nie jest zbyt dużo, na przykład komplet zastawy stołowej, eleganckie kieliszki, filiżanki, pościel bądź piękne, luksusowe ręczniki. Co jeszcze współcześnie można podarować nowożeńcom? Para narzeczonych często przed ślubem informuje swych gości, co chce otrzymać. Wprawdzie obecnie już zwykle nie robi się wykazów prezentów, co zdarzało się jeszcze nie tak dawno temu, ale zazwyczaj wiadomo, czy narzeczeni preferują upominki, czy może raczej pieniądze. Większa część preferuje to drugie rozwiązanie, gdyż zawsze jest to trafiony upominek, poza tym pieniądze przydają się w każdym przypadku, podczas gdy prezenty rzeczowe nie zawsze. Na szczęście chyba nikt nie idzie na ślub ludzi, których preferencji kompletnie nie zna, niewielkie jest więc ryzyko, że popełni się wielką gafę.

Co istotne, narzeczeni zwykle mają również własne preferencje co do tego, czy pragną otrzymać kwiaty.

Współcześnie coraz częściej postrzega się je jako zbędny i mało sensowny wydatek, więc nowożeńcy wolą dostawać na przykład kupony lotto, maskotki, które następnie darowują domom dziecka czy karmę dla zwierząt, zawożoną potem do schroniska.

Jeżeli nie jest to sprecyzowane w zaproszeniu lub narzeczeni nie powiedzieli o tym, dobrze będzie dowiedzieć się, jak wygląda ta kwestia, aby ustrzec się niezręcznej sytuacji – bądź zbędnych wydatków..
Sprawdź więcej na stronie: oryginalny prezent na rocznice slubu rodzicow