Raty lub wygodna pożyczka? Większa część rodaków co jakiś czas decyduje się na wsparcie pieniężne w postaci kredytu lub pożyczki, jest to nieodzowny element życia, nie zawsze jest przecież tak, że w danej sytuacji dysponujemy godziwą sumą pieniędzy na dokonanie kupna wyposażenia RTV, AGD lub również na wyjazd wakacyjny, na przykład do Egiptu czy Grecji. W takich przypadkach nieocenione okazują się szybkie pożyczki, na sfinansowanie niezbędnego zakupu. Niemniej jednak w wielu sytuacjach wolno wybrać nieco inne rozwiązanie, równie prędkie zdobycie środków pieniężnych na niezbyteczną inwestycję - mowa jest o kupnie pewnych towarów na raty, czyli tak nazywane kredyty ratalne. Taka forma opłacenia danego zakupu jest dostępna niemalże w znacznej większości sklepów z rozmaitego rodzaju ekwipunkiem, a w związku z tym mamy wybór - udać się do banku po prędki kredyt gotówkowy lub też udać się do sklepu oraz tam uskutecznić kupna na dogodnie rozłożone raty. W przeróżnych okresach czasu różne punkty sprzedaży posiadają system ratalny przyzwoicie skonfigurowany z cenami oferowanych towarów, niekiedy w tym samym punkcie możemy mieć wybór miedzy kilkoma rozmaitymi bankami, oferującymi skredytowanie zakupu.

Jest to swojego typu także pożyczka od banku, jednak udzielona nie w formie banknotów, lecz zakupu towaru na określonych warunkach.

Takie skredytowanie zakupu jest pomocne dla konsumenta z dwóch co najmniej względów - nie wypada chodzić do banku, wszystko jest załatwione .