Klimat górskiego kurortu jakim bez wątpliwości jest Zakopane znane są nie wyłącznie w Polsce, ale również poza granicami już od kilku stuleci. To właśnie Zakopane stało się miejscem zabawy, wypoczynku a nawet natchnieniem twórczości polskich artystów. Specyficzny klimat i lokalizacja Zakopanego bardzo sprzyja zarówno czynnemu wypoczynkowi jak również artystycznej refleksji.

Ze względu na ponad przeciętne walory każdego roku bez względu na sezon odwiedza ten jedyny w swoim rodzaju kurort górski niezliczona ilość turystów. Żeby móc ugościć tak dużą ilość przyjezdnych Zakopane udostępnia im bardzo różnorodną bazę lokalową. Jeszcze do niedawna oferta , którą stanowiły pokoje prywatne, schroniska młodzieżowe czy pokoje hotelowe dziś wzbogacona została o komfortowe apartamenty oraz domki wypoczynkowe. Ich wyposażenie oraz lokalizacja z pewnością może zadowolić każdego odwiedzającego Zakopane turystę, bez względu na jego indywidualne oczekiwania.

Luksusowa pod względem warunków baza noclegowa usytuowana jest zarówno w cichych rejonach miasta jak również przy tętniącym życiem towarzyskim Krupówkach. Miłośnicy białego szaleństwa, mogą liczyć na miejsca noclegowe w niedalekiej okolicy szlaków narciarskich a fani górskich wędrówek mogą przebierać dowoli w ofertach z rejonu Kościeliska. Oferta bazy lokalowej jaką proponuje dzisiejsze Zakopane nie ogranicza się jedynie do zagwarantowania wymaganych warunków lokalowych, ale również wielu atrakcji, które umilają wczasy. Goście luksusowych apartamentów czy komfortowo wyposażonych domków wypoczynkowych mogą korzystać w zazwyczaj z sauny, salonu Spa czy basenu. Na smakoszy góralskiej kuchni czekają restauracje, w których spożywaniu podawanych dań towarzyszy lokalna muzyka przez góralskie kapele.

Dużo informacji zaczerpnięto ze strony:: apartamenty Zakopane